Ki ne emlékezne a legendás TV-vetélkedőkre? Mai fejjel visszagondolva milyen egyszerű játékokkal milyen jól szórakoztunk! Aki nem mert betelefonálni, az ugyanúgy drukkolt a játékosnak, mintha csak ő szerepelne. Nézzük csak, mik is voltak ezek a TV-műsorok:
A Kapcsoltam mindenki kedvence volt. Az eredetileg Vitray Tamás vezette műsort Rózsa György vitte sikerre, aki lenyűgözően kedves személyiségével sokak szívébe belopta magát. Soha nem unta meg a mosolygást, vagy ha igen, ivott egy kis vizet.
Szintén nagy kedvenc volt a Torpedó is, de csakis Dévényi Tibi bácsi miatt, aki úgy tudott szurkolni a játékosoknak, mint ahogy senki más:
A főcímdal, amit mindenki dúdolt: Van benne valami…
Itt a nyeremény volt a nagy izgalom, pontosabban a döntés, hogy a redőny előtti vagy mögötti ajándékot választja a játékos. Amikor a redőny mögötti csekély vigasznak beillő meglepetés mellett tette le a voksát a játékos, hangos MEGMONDTAM felkiáltással konstatálhattuk, hogy igazunk volt, mert persze mi mindig tudtuk, hogy nem azt kell választani.
Az Ötödölő megint egy érdekes játék volt, ez az amőba tévét öltött változata. Itt azért izgulhattunk, hogy a betelefonáló játékos a kedvenc műsorvezetőnket választja-e.
A szerencsekerék rengeteg vidám percet okozott, különösen, ha még a megfejtésnél is jobb megoldást találtak a játékosok. Emlékezetes a híres “Tudja, hol szorít a cípő” helyetti sokkal szerethetőbb “Tudja, hol szeret a cápa” megoldás.
A vetélkedők közé tartozik még a Zsákbamacska nevű játék is, ahol Rózsa Gyuri bácsi választotta ki találomra a játékosokat, ez talán a kevésbé emlékezetes műsorok közé tartozik.
A Mindent vagy semmit nevű kvízműsorban emelkedett a tét, itt már autót lehetett nyerni. Vágó István itt kezdte el kibontani kvízmesteri szárnyait, majd töretlenül aratta le a babérokat népszerűbbnél népszerűbb kvízműsorokban.
Százból egy nevű játékban feketén-fehéren, akarom mondani pirosan látszott, ha valaki rossz választ adott a kérdésekre. Hatalmas piros fényháttér jelent meg a játékos mögött hibás válasz esetén, így szelektálódtak az emberek.
A Játék határok nélkül méltán népszerű volt, izgalmas játékokkal vol tele, lekötötte a figyelmünket, emellett Gundel Takács Gábor szellemes kommentjei csak emelték az egész játék színvonalát. Attention! – ezt a mai napig sem tudom magamban tartani, ha játszunk valamit.
Ennél egyszerűbb, de népszerűségben nem sokkal lemaradó TV-műsor volt a Meri vagy nem meri. A műsor és Pokrivtsák Mónika műsorvezető kitünő alapjai voltak a paródiáknak, ahol a játékosnak azt kellett megtippelni, hogy az utca embere a bevállalja-e a neki szegezett kérést. A rövid játék üde szinfoltja volt a műsorok közti szünetekben.
Csatlakozz a Pink Zebra Facebook oldalához is, ne maradj le egy bejegyzésről sem!
Forrás: http://www.kulturpart.hu/film/9297/10_emlekezetes_televizios_kvizmusor,